Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Kolombiya Dışişleri Bakanı Leyva’yı kabul etti

[ad_1]

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Kolombiya Dışişleri Bakanı Alvaro Leyva ile bir araya geldi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Kolombiya Dışişleri Bakanı Alvaro Leyva ile bir araya geldi.

Devlet kanalı VTV, iki ülke arasındaki ilişkilerin daha da güçlendirilmesi amacıyla Leyva’nın başkent Karakas’taki Devlet Başkanlığı Sarayı Miraflores’te Maduro ile görüştüğünü bildirdi.

Maduro, görüşmenin fotoğrafını Twitter hesabından paylaşarak, “Kardeş Kolombiya Cumhuriyeti ile iki ülke ilişkilerinin ilerlemesini ele aldık. Her iki halkın da iyiliği için yeniden kurulan ilişkilerimizin gelişmesi için gösterilen ilgiye teşekkür ederim.” ifadesini kullandı.

Kolombiya Dışişleri Bakanlığı Twitter hesabından yapılan kısa açıklamada ise “Cumhurbaşkanımız Gustavo Petro’nun daveti üzerine 25 Nisan’da Bogota’da gerçekleştirilecek olan Venezuela’daki siyasi süreçle ilgili uluslararası konferansın hazırlık toplantısını ele aldık.” ifadesine yer verildi.

Leyva, 15 Nisan’daki açıklamasında, Venezuela’daki durumu ele almak üzere ABD, Kanada ve Avrupa ülkelerinin katılacağı uluslararası bir zirve düzenleneceğini bildirmişti.

Kolombiya’dan müzakerelere destek

Petro, 7 Ağustos’ta iktidara gelmesinden bu yana mevkidaşı Maduro ile 4 kez bir araya gelmiş ve muhalefet ile iktidar arasında muhtemel müzakereleri desteklediğini söylemişti.

Venezuela’da iktidar ile muhalefet arasında en son Kasım 2022’de Meksika’nın ev sahipliğinde toplantı düzenlenmiş ancak çok az ilerleme kat edilmişti.

Venezuela Devlet Başkanı Maduro, çeşitli dönemlerdeki açıklamasında, muhalefet ile müzakerelere dönmeye sıcak bakmadığını, ülkesinin uluslararası bankalarda el konulan kaynaklarının henüz teslim edilmediğini belirtmişti.

Kaynak: AA / Güncel

Nicolas Maduro Venezuela Kolombiya Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları