Metroda kıyafetlerini beğenmediği kişilere saldıran adam ifadesinin ardından serbest bırakıldı

İstanbul’da metroda giyimlerine tepki gösterdiği 2 kişiye saldıran H.O. gözaltına alındı. Kasten yaralama-tehdit- hakaret-halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak suçlarından adliyeye sevk edilen şüpheli, ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

14 Mayıs‘ta Yenikapı-Havalimanı arasında sefer yapan metroda meydana gelen olayda, Merter istasyonda duran vagonda bir yolcu, giyimlerine tepki gösterdiği İ.E.O. ve A.S.O.’yu hedef alarak “Gözlerimin içine bak ve Türkiye’den defol git” diye bağırdı. Aynı yolcu, İ.E.O. ve A.S.O. kendisine cevap verince bu sefer yolculardan İ.E.O.’ya yumruk attı.

CEP TELEFONU KAMERASINA YANSIDI

Bunun üzerine İ.E.O. da kendisine saldıran kişiye karşılık verdi ve ikili arasında arbede yaşandı. Tarafları metrodaki diğer yolcular ayırırken o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı.

SERBEST BIRAKILDI

Olayın ardından İ.E.O., polise giderek kendisine saldıran kişiden şikayetçi oldu. Ulaşım kart bilgilerinden şüphelinin H.O. olduğu belirlendi. H.O., polis ekiplerince yapılan çalışmalarda yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından ‘Kasten Yaralama-Tehdit- Hakaret-Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılamak suçlarından adliyeye sevk edildi. H.O. ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

14 Mayıs Güncel Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir