Kızılhaç: Yemen’deki esir değişimi, barışa doğru atılan olumlu bir adım

[ad_1]

Uluslararası Kızılhaç Komitesinden (ICRC), Yemen hükümeti ile İran destekli Husiler arasındaki esir değişimi sürecinin “ülkede barış ve uzlaşıya doğru atılan olumlu bir adım” olduğu belirtildi.

Uluslararası Kızılhaç Komitesinden (ICRC), Yemen hükümeti ile İran destekli Husiler arasındaki esir değişimi sürecinin “ülkede barış ve uzlaşıya doğru atılan olumlu bir adım” olduğu belirtildi.

ICRC’nin Twitter hesabından yapılan açıklamada, 3 gün süren esir takası sürecinin başarıyla tamamlandığı ifade edildi.

Hükümet ve Husilerden yaklaşık 900 kişinin ailelerine iadesi için Yemen Kızılayı ile birlikte ciddiyetle çalışıldığı aktarılan açıklamada, “Bu süreç, Yemen’de barış ve uzlaşıya doğru atılan olumlu bir adımı temsil ediyor.” ifadesine yer verildi.

Husiler ile Yemen hükümeti arasındaki “esir değişimi”

Yemen hükümeti ile Husiler, Birleşmiş Milletler gözetiminde 11 Mart’ta İsviçre’de esir takası görüşmelerine başlamıştı.

Taraflar müzakereler sonucu 20 Mart’ta, aralarında 4 gazeteci ile tanınmış siyasi, askeri ve güvenlik yetkililerinin de bulunduğu 887 kişinin karşılıklı olarak serbest bırakılması konusunda anlaşmaya varmıştı.

Yemen hükümetinin Esir ve Tutuklu Müzakere Heyeti Sözcüsü Macid Fedail, bugün yaptığı açıklamada, ICRC koordinasyonuyla 3 gün devam eden esir değişiminin tamamlandığını, iki taraftan yaklaşık 900 kişinin serbest bırakıldığını kaydetmişti.

Esir değişimi, Sana ile Aden arasında karşılıklı eş zamanlı uçak seferleriyle 14 Nisan’da başlamıştı.

Kaynak: AA / Güncel

Twitter Hükümet Yemen İran Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları