Kılıçdaroğlu’ndan dikkat çeken Özal çıkışı! Duvarına astırdığı tabloyu örnek gösterdi

[ad_1]

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul’daki Turgut Özal Anı Mekanı’nın açılış töreninde konuştu. Kılıçdaroğlu, “Gırgır Dergisi’nde kendisini en sert eleştiren kapağı Başbakanlık konutuna çerçeveletip asan bir anlayış ile eleştiriye asla tahammül edemeyen bir anlayış 180 derece farklı. Özal’ın hedef koyduğu gelişen Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın Topkapı’daki anıt mezarının yanına yapılan ‘Turgut Özal Anı Mekanı’ bugün açıldı. Açılış törenine Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, oğlu Ahmet Özal katıldı. Törenden önce Özal için dua edildi, ardından Turgut Özal Anı Mekanı gezildi.

“ÖZAL DEVLETE HER ZAMAN SAYGI GÖSTEREN BİR KİŞİYDİ”

Törende konuşan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Devleti tanımak farklı bir şeydir. Devleti ayrı bir yere koymak, siyasi partiyi ayrı yere koymak gibi bir özelliği vardı rahmetli Özal’ın. Devlete ve devletin kurumlarına her zaman her ortamda saygı gösteren bir kişiydi. Özal’ın bu ülkeye yaptığı büyük katkıları her ortam ve yerde saygı ile ifade ettim, anlattım. Devleti yönetenlerin partiyle devleti karıştırmaması lazım. Devletin kurumlarıyla beraber, o kurumların devlete hizmet ettiğini, elbette siyasi iktidarın hedef perspektif doğrultusunda çalışmaları gerektiğini de biliyoruz. Bunların yeniden Türkiye’de oluşturulması lazım.

“SİYASETÇİLERE BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR”

Siyasetçilere büyük görev düşüyor. Dört eylemi birleştirdi Özal. Biz şimdi Türkiye’nin içinde bulunduğu zor şartlar ve bu krizden çıkması için 6 siyasi parti bir araya geldik. Temel hedefimiz demokrasi, düşünce özgürlüğü, siyasetçinin eleştiriye tahammülü. Az önce söyledim; Gırgır Dergisi’nde kendisini en sert eleştiren kapağı Başbakanlık konutuna çerçeveletip asan bir anlayış ile eleştiriye asla tahammül edemeyen bir anlayış 180 derece farklı. Bunların değişmesi lazım. Eğer bunları yeniden getirdiğinizde Türkiye, büyük bir ülke, güzel bir ülke, zengin bir ülke.

“ÖZAL’IN HEDEF KOYDUĞU TÜRKİYE’Yİ YENİDEN İNŞA EDECEĞİZ”

Tüm bu imkanları büyüme ve kalkınmaya seferber etmek gerekir. Bunları yapmaya kararlıyız. Liderler burada, kendilerine şükran borçluyum. Cumhurbaşkanı Yardımcıları burada. Kendilerine şükran borçluyum. Birlikte yola çıktık, mücadele edeceğiz, birlikte kazanacağız. Ayrımcılık bitecek. Bu güzel ülkede hep beraber yaşayacağız. İşte o zaman Özal’ın hedef koyduğu gelişen Türkiye’yi yeniden inşa edeceğiz. Buranın yapımında emeği geçen Ekrem İmamoğlu’na da teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

“HEPİMİZİN ÖZLEM DUYDUĞU BÜYÜK UZLAŞMADIR”

İmamoğlu ise “Cumhuriyetimizin bir asırdır yürüdüğü yolu değiştirmeye niyetli zihniyetin açtığı tahribatı gidermek için hep birlikte çalışıyoruz. Devletimizin kurumsal yapısında, demokrasisine zararlı olacak her şeyi gidermek için çalışıyoruz. Bu çabanın simgeleştiği Millet İttifakı, bu ülkenin ana siyasi akımlarını içinde barındırır. Hepimizin özlem duyduğu büyük uzlaşmadır. Bu sebeple siyasi yelpazenin her kesiminden insanın ortak Cumhurbaşkanı Adayı sayın Kılıçdaroğlu etrafında buluşturulabilmiştir” dedi.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Kemal Kılıçdaroğlu Millet İttifakı Türkiye Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları