İran, Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e yapılan saldırıyı şiddetle kınadı

[ad_1]

İran, Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik devam eden saldırıları şiddetle kınadı.

İran, Danimarka‘da Kur’an-ı Kerim’e yönelik devam eden saldırıları şiddetle kınadı.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Nasır Kenani yaptığı yazılı açıklamada, “Kur’an-ı Kerim’in indirildiği mübarek ramazan ayında aşırılık yanlısı bir grup tarafından gerçekleştirilen bu saldırı, semavi ve nurlu İslam dinine ve dünyadaki tüm Müslümanlara açık bir hakarettir.” ifadelerini kullandı.

Kenani, saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Müslümanların kutsallarına hakaret etmenin aşırılığın diğer bir yüzü olduğunu ve bu tür eylemlere caydırıcı küresel bir tepkinin gösterilmesi gerektiğini” vurguladı.

İranlı Sözcü, Danimarka hükümetinden nefret saçan bu tür eylemlerin tekrarını önlemek için kararlı önlemler almasını beklediklerini kaydetti.

Danimarka’da Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağına saldırı

Danimarka’da Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde Türk bayrağı ve Kur’an-ı Kerim’e saldırı yapılmıştı.

Bu ülkedeki İslam düşmanı ve aşırı milliyetçi Payrioterne Gar Live isimli marjinal bir grup üyesi tarafından 14 Nisan’da gerçekleştirilen provokasyon, Danske Patrioter Facebook hesabında canlı yayınlanmıştı.

Danimarka’da 24 ve 31 Mart’ta Türkiye’nin Kopenhag Büyükelçiliği önünde yine Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağına saldırı yapılmıştı.

Kaynak: AA / Güncel

Danimarka İran Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları