Giresun Belediyesi’nden üreten kadınlar için yöresel pazar hizmeti

Giresun Belediyesi tarafından yöresel ürünleriyle tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlar için kurulan Yöresel Ürünler Pazarı Projesi’nin üçüncüsü de hizmete açıldı.

Giresun Belediyesi tarafından yöresel ürünleriyle tarımsal ve hayvansal üretime destek veren kadınlar için kurulan Yöresel Ürünler Pazarı Projesi’nin üçüncüsü de hizmete açıldı.

Çınarlar Mahallesi ve Bulancak Durağı mevkiine hayata geçirilen Yöresel Ürünler Pazarlarının ardından Gaziler Mahallesi’nde de Yöresel Ürünler Pazarı da düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Mahalle sakinlerinin, Siyasi Parti Temsilcilerinin ve sivil toplum kuruluşlarının yoğun ilgi gösterdiği açılış töreninde konuşan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu,13 dükkandan oluşan Yöresel Ürünler Pazarı’nda yaklaşık 20 kadının satış yapabileceği belirterek, sokaklarda satış yapmak durumunda kalan üreticilerimizin rahat ve modern bir pazar yerinde ürünlerini satarak hem üretime hem de aile ekonomilerine katkı sağlayacaklarını söyledi. Başkan Şenlikoğlu yaptığı açıklamada, “2019 yılının 1 Nisan’ından itibaren nasıl başladıysak aynı şekilde Giresun’umuza hizmet aşkıyla devam ediyoruz. Bizim için her gün hizmet günü. Bugün Gaziler Mahallemize, üçüncü Yöresel Ürünler Pazarımızı açıyoruz. Birincisini Çınarlar’a, ikincisini Bulancak Durağı mevkiinde açmıştık. Ablalarımız, teyzelerimiz kendi imkanlarıyla bahçelerinden topladıkları, hayvanlarından elde ettikleri ürünlerini modern ve sağlıklı bir ortamda burada vatandaşlarımız ile buluşturuyorlar. Yağmurun altında beklemiyorlar artık, soğuktan arınıyorlar. Hem satışlarını yapıyorlar, hem de şehrimizin ekonomisine katkı sağlıyorlar. Bizler de emeklerinin kazanca dönüştürülmesi anlamında bir projeyi gerçekleştirmenin gururunu yaşamaktayız. Üretime ve ev ekonomisine katkı sağlayan bu tür yöresel pazar yerlerini artıracağız. Hedefimiz her mahalleye en az bir adet Yöresel Ürünler Pazarını oluşturmak. Giresunumuza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Emek vererek ürettikleri ve yetiştirdikleri ürünlerin değer bulmasından büyük memnuniyet duyan kadınlar ise belediyeye bu hizmetinden dolayı teşekkür etti.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, açılışın adından ise yöresel ürün satan kadınlardan alış veriş yaptı. – GİRESUN

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Hizb-i İslami Partisi Giresun Belediyesi Aytekin Şenlikoğlu Bulancak Yerel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları