Başkan Tutuk, kardeş şehir Batum’daydı

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova’nın kardeş şehri Gürcistan’ın Batum şehrini giderek Belediye Başkanı Archil Chikovani ile bir araya geldi.

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova‘nın kardeş şehri Gürcistan‘ın Batum şehrini giderek Belediye Başkanı Archil Chikovani ile bir araya geldi.

Başkan Mustafa Tutuk, Batum Belediye Başkanı Archil Chikovani’nin daveti üzerine, Yalova‘nın kardeş şehri Batum’un, şehir statüsü kazanmasının 134. yılı münasebetiyle düzenlenen ‘Batumoba’ festivaline katıldı. Programa Başkan Tutuk ve eşi Gökşen Tutuk’un yanı sıra AK Parti Belediye Meclis üyeleri Nusret Karaalioğlu, Yusuf Ziya Şener, Dursun Karahasan, CHP Meclis üyeleri Burçin Tangürek, Sefer Keskin, Erol Abacı ve Bağımsız Meclis üyesi Yavuz Bingöl iştirak etti.

Ziyarette konuşan Başkan Tutuk, karşılıklı ziyaretler ile kültürlerarası gelişimin arttığını ifade ederek, “Öncelikle bizleri, Karadeniz’in en güzel kentlerinden biri olan Batum’da ağırladığınız için teşekkür ederim. Bu gibi ziyaretlerle, kültürlerimizi daha iyi tanıtıyor ve şehirler arası bağları da güçlendiriyoruz. İlerleyen süreçlerde çeşitli iş birlikleri ile bir arada olmaktan mutluluk duyar, sizleri en kısa sürede Yalova‘mızda ağırlamak isteriz” diye konuştu.

Batum Büyükelçisi Rıza Kağan Yılmaz’a Ziyaret

Tutuk, festivalin ardından Türkiye’nin Batum Büyükelçisi Rıza Kağan Yılmaz’ı da makamında ziyaret etti. Ziyarette, Yalova Belediye Meclis üyeleri; Burçin Tangürek, Yusuf Ziya Şener, Nusret Karalioğlu, Dursun Karahasan, Yavuz Bingöl, Sefer Keskin, Erol Arabacı ve Yalova Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Nagihan Güldallı da hazır bulundu.

Tutuk, burada yaptığı konuşmada, “Batum Belediyesi ile kardeş şehir ilişkilerimizi daha ileriye taşımak istiyoruz. kültür, sanat, spor ve turizm alanlarında ortak projeler geliştirmeyi planlıyoruz. Yalova ve Batum arasında tarihi ve kültürel bağlar var. Bu bağları güçlendirmek için çalışacağız” dedi.

Rıza Kağan Yılmaz ise Tutuk’a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, “Batum ve Yalova arasındaki kardeş şehir ilişkilerinin geliştirilmesini destekliyoruz. Türkiye ve Gürcistan arasındaki dostluk ve iş birliğinin örneklerinden birisi olan bu ilişkilerin her iki şehrin de yararına olacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Ziyaretin sonunda Tutuk, Türkiye’nin Batum Büyükelçisi Rıza Kağan Yılmaz’a üzerinde Yürüyen Köşk motifi olan seramik bir tabak hediye etti. – YALOVA

Yalova Seçim Sonuçları Yalova Yerel Seçim Sonuçları 2019 Yalova Genel Seçim Sonuçları 2018 Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Yalova Belediyesi Mustafa Tutuk Gürcistan Yalova Yerel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları