Almanya Sudan’daki çatışmaların durdurulması çağrısında bulundu

[ad_1]

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Sudan’daki çatışmaların durdurulması ve daha fazla kan dökülmesinin önlenmesi çağrısında bulundu.

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, Sudan‘daki çatışmaların durdurulması ve daha fazla kan dökülmesinin önlenmesi çağrısında bulundu.

Baerbock, Twitter’dan yaptığı açıklamada, ” Sudan‘daki çatışmaların yol açtığı çok sayıda can kaybı karşısında dehşete düşmüş durumdayım. Her iki taraf da çatışmaları durdurmalı ve daha fazla kan dökülmesini önlemelidir.” ifadelerini kullandı.

Birleşmiş Milletler (BM) Sudan‘daki Entegre Geçiş Yardımı Misyonu (UNITAMS) ve BM Sudan Özel Temsilcisi Volker Perthes’in ateşkes çabalarını desteklediğini vurgulayan Baerbock, “Sudan halkı son yıllarda ülkeleri için demokratik bir gelecek istediklerini açıkça ortaya koymuştur. Bu, silah zoruyla elde edilemez. Sivil bir hükümete geçiş ülkenin geleceği açısından hayati önem taşımaktadır.” değerlendirmesinde bulundu.

Baerbock, Sudan’daki gelişmeleri ve sahadaki Alman vatandaşlarının durumunu yakından takip ettikleri kaydetti.

Kaynak: AA / Güncel

Twitter Almanya Sudan Güncel Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları