44 yıldır aynı yerde tezgah açıyor, çocuklarını ayakkabı boyayarak okuttu

Kırıkkale’de ekonomik kazançlarını sağlamak için tezgahlarını kuran ayakkabı boyacıları ve simitçiler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde de mesailerine devam etti.

Kırıkkale‘de ekonomik kazançlarını sağlamak için tezgahlarını kuran ayakkabı boyacıları ve simitçiler, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde de mesailerine devam etti. Ayakkabı boyacılığı yapan Bülent Kızgın, 44 yıldır sürdürdüğü bu meslek sayesinde ailesini geçindirdiğini ve çocuklarını da okuttuğunu söyledi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü resmi tatil olmasına rağmen işçiler, ekmek parası için bugün de çalışmaya devam etti. Kırıkkale’de ekonomik kazançlarını sağlamak için sabahın erken saatlerinde tezgahlarını açan simitçiler ve boyacılar, resmi tatilde de çalışmaya devam etti.

44 senedir ayakkabı boyacılığı yapan 3 çocuk babası Bülent Kızgın, “Yaz kış demedim emeğimizin hakkıyla en büyük çocuğuma üniversiteyi okuttum. Diğerlerini de liseyi okuttum, ikisini evlendirdim. Allah razı olsun ayakkabısını boyattırıyor mağdur etmiyor. Emeklilik yok emeğimiz ile çalışıyoruz” dedi.

Ayakkabısını boyatan Nihat Sırışık, “Bülent’in babası da bu işi yapıyordu. En güzel bunların kazançları. Bunları görünce birkaç maaş alanlar aklıma geliyor. Güvenceleri yok yağmur yağar çalışamazlar. Soğuk olur çalışamazlar. Onun için emekçiler bir şekilde haklarını alması lazım. Ayakkabımın boyası olsa bile yine boyatırım. Neden biliyor musun? Ona harçlık vermek değil, alın terinin karşılığını fazlasıyla vermek lazım” diye konuştu.

30 yıldır simitçilik yapan Cemil Yıldız ise, “Allah bereket versin güzel kazanıyoruz. Şu meydandaki konuşmalar boşuna. İnsanları aykırılığa yitiriyorlar. Hiç bir olumlu tarafı yok” ifadesini kullandı. – KIRIKKALE

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ekonomi

Kırıkkale 1 Mayıs Allah Ekonomi Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dul seks hattı dul seks hatları dul sohbet hattı dul sohbet hatları dul sex hattı dul sex hatları dul bayan numaraları sex hattı sex hatları sex hattı sex hatları seks hattı seks hatları alo sex hattı alo seks hattı seks hattı seks hatları seks numaraları sikiş hattı porno sohbet hattı whatsapp sex hattı sex hattı ucuz sex hatları ucuz sex hattı ucuz seks hattı sex hattı sex hattı ara sex sohbet seks hatları cinsel sex sohbet alo sex hattı alo seks hattı telefon seks hattı online sex sohbet telefon sex hattı sex sohbet telefon telefonda seks sohbet canlı sex hattı sex hattı ara canlı sex hatları erotik sohbet hattı sex hattı sex hatları telefonda cinsel sohbet canlı sex tel telefonda sex hattı telefonda seks hattı sex hattı türk sex hattı telefonda sex hattı telefonda sex hatları trsohbet hatları trsohbet hattı trsohbet sex hattı trsohbet odaları