Yasak aşk yüzünden diri diri yakılan iş adamının davasında sanıkların cezası belli oldu

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

2002 yılında Körfez ilçesinde çelik konstrüksiyon işi yapan Mustafa Yılmaz bir anda ortadan kayboldu. Polis ekiplerinin araştırması neticesinde bir ipucu bulunamadı. 2020 yılında dosya yeniden incelenmeye başlandı. Yapılan incelemede Mustafa Yılmaz’ın yanında çalışan M.S. ile yasak aşk yaşadığı ve bu durumu öğrenen M.S.’nin kocası B.B’nin Kocaeli‘ye geldiği belirlendi.

DİRİ DİRİ YAKIP ARACI UÇURUMDAN ATTILAR

M.S.’nin 7 kişilik ailesinin yanına 3 kişiyi de alarak Mustafa Yılmaz’ı kaçırdığı, şahısların Körfez ilçesinde darp ettikten sonra diri diri aracına koyarak yaktıkları, aracı da uçurumdan attıkları tespit edildi. Tespitin sonrasında M.S., eşi B.B. ve ailelerinin de aralarında olduğu 10 kişi gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şahıslardan S.S., A.S., Rüstem S., İhsan K., Nurullah K. ve Orhan K. tutuklandı. Diğer şahıslardan 1’i adli kontrol, diğer 3 kişi ise savcılık ifadelerinin ardından tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Dava sürecinde M.S.’nin babası S.S. ve amcası A.S. vefat etti.

“BELKİ ADAM HALA YURT DIŞINDADIR”

Haklarında “nitelikli kasten öldürme” suçundan dava açılan sanıkların Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmalarına devam edildi. Duruşma salonunda tutuklu sanıklar ve taraf avukatları hazır bulundu. Suçlamaları kabul etmeyen Nurullah K., “Katılanlar vekili cezalandırılmamızı istese de neye dayandıklarını anlamış değilim. Dosyada öldürüldüğü iddia edilen şahsa ait ölüm raporu, darp raporu yoktur. Belki adam hala yurt dışında yaşıyordur. Beraatımı ve tahliyemi istiyorum” dedi.

4 SANIĞA AYRI AYRI AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS

Sanıklar Rüstem S., İhsan K., Orhan K. ve Nurullah K., indirim uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Mustafa Yılmaz Kocaeli Körfez 3. Sayfa Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.