TRT’den meraklandıran proje! Teşkilat-ı Mahsusa Trablus, ortalığı kasıp kavuracak

EKONOMİ Futbol Haberleri GÜNCEL HABERLER
Haberi Puanla post

Ülkemizde faaliyet gösteren dijital platformlara bir yenisini daha ekleyen TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, TRT dijital platformunu 2023’te kuracağının müjdesini vermişti. Önümüzdeki sene ekran macerasına atılması beklenen TRT dijital platformunda Teşkilat-ı Mahsusa Traßblus dizisi de ekran başındakileri ağırlayacak.

Sobacı tarafından, ‘’Çok katmanlı, çok boyutlu, çok coğrafyalı, çok dilli, çok maliyetli, zor bir proje…’’ olarak tanımlanan TRT dijitalde yayın hayatına merhaba diyecek Teşkilat-ı Mahsusa Trablus’a dair detaylar şekillenmeye başladı.

Yönetmenlik koltuğunda Oğuz Öztürk ile Şafak Bal ikilisinin oturacağı Teşkilat-ı Mahsusa Trablus’un çekimleri Türkiye, Tunus ve Cezayir olmak üzere 3 farklı noktada gerçekleştirilecek. Ekim ayının sonunda sete çıkması planlanan Teşkilat-ı Mahsusa Trablus yapımının başrollerini Öykü Çelik ile Ali Ersan Duru’nun paylaşacağının bilgisine ulaşıldı.

Gerçek bir ajan hikayesini gözler önüne serecek olan Teşkilat-ı Mahsusa Trablus’ta tarihin en önemli sivil direniş örgütlenmesi konu olarak işlenecek. Ali Ersan Duru, Osmanlı Devleti’nin istihbarat kurumu olan Teşkilât-ı Mahsusa’nın başkanlığı görevini üstlenen istihbaratçı ‘Kuşçubaşı Eşref’ karakteriyle kameralar karşısına geçecek.

Ana karakterlerinin Mustafa Kemal Atatürk, Enver Paşa ve Zenci Musa olacağı Teşkilat-ı Mahsusa Trablus, yapımcı Raif İnan ve Uğur Veli’nin katkıları ile ekran serüvenine başlangıç yapacak.

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.