TOGG yeşil rengi olacak mı? TOGG yeşil rengi! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeşil renkli TOGG otomobil de istemişti!

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

Togg yeşil rengi var mı? Yerli otomobilin “Anadolu”, “Gemlik”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale” isimlerini taşıyan ve Türkiye’yi simgeleyen 6 renkle piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteğiyle yeşil rengi de eklendi. Peki, TOGG yeşil rengi nasıl olacak? TOGG yeşil rengi var mı? İşte detaylar…

TOGG YEŞİL RENGİ

Yerli otomobilin “Anadolu”, “Gemlik”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale” isimlerini taşıyan ve Türkiye’yi simgeleyen 6 renkle piyasaya sürüleceği belirtilmişti. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteğiyle bir renk daha eklendi. Fabrika açılışı sonrası TOGG CEO’suna seslenen Erdoğan, “Karadenizlilere yanlış yapıyorsun. Karadeniz denildiğinde akla yeşil gelir. Yeşilin olmadığı böyle bir durum bizi üzer. Tamam mı Gürcan.” dedi.

6 RENK DUYURULMUŞTU

Fabrika açılışından bir gün önce paylaşım yapan Togg, yerli otomobilin “Anadolu”, “Gemlik”, “Oltu”, “Kula”, “Kapadokya” ve “Pamukkale” isimlerini taşıyan ve Türkiye’yi simgeleyen 6 renkle piyasaya sürüleceğini duyurmuştu. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın isteğiyle yeşil renk de eklendi.

“CUMHURBAŞKANIMIZ BİR EKSİK BULDU”

Tören sonrasında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu “Cumhurbaşkanımız bir eksik buldu. ‘Yeşil renk yok’ dedi Kırmızı ve beyazın yanına bir de yeşil ekleyelim sayın Cumhurbaşkanım” açıklamasında bulundu.

“KARADENİZ DENİLDİĞİNDE AKLA YEŞİL GELİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise “Karadenizlilere yanlış yapıyorsun. Karadeniz denildiğinde akla yeşil gelir. Yeşilin olmadığı böyle bir durum bizi üzer. Tamam mı Gürcan.” ifadelerini kullandı.

Haberler.com / Onur Bayram – Gündem

TOGG Gündem Teknoloji Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.