Son Dakika: Kayseri’de art arda korkutan depremler! Sarsıntı çevre illerde de hissedildi

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

Saat 14.47’de merkez üssü Kayseri İncesu olan 4,7’lik deprem meydana geldi. Ardından Hacılar ilçesinde saat 14.48’de 4,4 ve İncesu ilçesinde saat 14.53’te 4,3 büyüklüğünde iki sarsıntı daha kaydedildi. Çevre illerde de hissedilen deprem nedeniyle Kayseri’de panik yaşayan çok sayıda kişi sokağa çıktı.

“OLUMSUZ BİR DURUM GÖZÜKMÜYOR”

Kayseri Vali Vekili Şenol Esmer, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, ilk belirlemelere göre bir olumsuzluk görünmediğini, birimlerin saha kontrol çalışmalarına devam ettiğini bildirdi. Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıçda yaptığı paylaşımda, “İncesu Belediye Başkanı ve bazı muhtarlarımız ile görüştüm, an itibarıyla olumsuz bir durum gözükmüyor. Ekiplerimiz sahada. Rabb’im her türlü afetlerden bizleri korusun.” ifadelerini kullandı.

“SAHA TARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM ETMEKTEDİR”

AFAD Başkanı Yunus Sezer, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Kayseri’de depremler sonrasında, an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmadığını belirterek, “Saha tarama çalışmaları devam etmektedir. Ekiplerimiz olası olumsuz bir duruma karşın hazır durumdadır. Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarım.” ifadelerini kullandı.

Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar Erdem Aksoy Gündem Editörü Haberler.com – Güncel

Kayseri Deprem Güncel Haberler Son Dakika

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.