Son Dakika: Cumhuriyet’le ilgili sözleri tepki çeken AK Partili Mahir Ünal, Grup Başkanvekilliği görevinden istifa etti

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, geçtiğimiz günlerde Kahramanmaraş Uluslararası 8. Kitap ve Kültür Fuarı’nda yaptığı konuşmada “Tarihteki en sert kültürel devrim Türkiye’de yaşanmıştır. Mesela Fransız devrimi her şeyi yıkmıştır ama lügate dokunmamıştır. Yine en sert devrimlerden bir tanesi Mao’nun Çin kültür devrimidir. Lügate dokunmamıştır. Ama maalesef bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet ; bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir” demişti.

TEPKİLERİN ODAĞINA OTURDU

Bu açıklamalar sonrası sosyal medyada başlayan tepkilere siyasi partiler de katıldı. MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti lideri Meral Akşener ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanı sıra AK Partili isimler de tepkilere katıldı.

“GÖREVİMDEN AFFIMI TALEP ETTİM”

Ünal, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla AK Parti’deki Grup Başkan Vekilliği görevini bıraktığı açıkladı. Paylaşımında Ünal, “Bugün itibarıyla Grup Başkan Vekilliği görevimden affımı talep ettim. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a bugüne kadarşahsıma duyduğu güven ve verdiği sorumluluklar için müteşekkirim. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” ifadelerini kullandı.

HABERLER.COM, 5 GÜN ÖNCE OKUYUCULARINA DUYURMUŞTU

26 Ekim tarihli haberinde Haberler.com, AK Parti’de ikinci bir Cahit Özkan krizi yaşandığını ve Mahir Ünal’ın da görevden alınabileceğini okuyucularına duyurmuştu. Geçtiğimiz Mayıs ayında 15 Temmuz’un finansörü olarak gösterilen Birleşik Arap Emirlikleri’yle ilgili “Baktı ki Türkiye’ye diz çöktüremiyor, teslim oldu” yorumunu yapan AKP Grup Başkanvekili Cahit Özkan sözlerinin kriz çıkarması sonra görevden alınmıştı.

Mesut Şahin [email protected] Haberler.com – Politika

Mahir Ünal AK Parti Politika Güncel Haberler Son Dakika

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.