Solana neden düşüyor? Solana neden düştü? Solana yükselir mi? Solana coin geleceği!

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

Solana neden düşüyor? Kripto para borsası Binance’in rakibi FTX’i satın alma planı kripto para piyasasında hareketliliğe neden olmuştu. Solana‘daki düşüşün sebebi bu mu? Solana neden düşüyor? Solana neden düştü? Solana yükselir mi? İşte, Solana coin geleceği haberimizde…

SOLANA NEDEN DÜŞÜYOR?

CoinMarketCap verilerine göre son 24 saatte Solana coin yüzde 40 değer kaybederek 14.53 dolara düştü.

Görsel: CoinMarketCap

Solana’daki düşüşün sebebi olarak tıpkı Bitcoin’de olduğu gibi kripto para borsası Binance’in rakibi FTX’i satın alma planı olarak gösteriliyor.

NE OLMUŞTU?

Kripto para borsası Binance’in rakibi FTX’i satın alma planı, kripto para piyasasının istikrarına ilişkin endişelere neden olurken kripto para birimi Bitcoin’in fiyatı yaklaşık 2 yılın ardından ilk kez kısa süreliğine 17 bin doların altına düştü.

Coinmarketcap’in verilerine göre, dünyanın en büyük kripto para birimi, son 24 saatte yüzde 14’ün üzerinde değer kaybederek 16 bin 936 dolara kadar indi.

Kasım 2020’den bu yana kaydedilen en düşük seviyeyi gören Bitcoin’in piyasa değeri 327 milyar doların altına geriledi.

Bitcoin dahil küresel kripto para piyasasının değeri de 24 saat içinde 841 milyar dolara düştü.

Bitcoin’in fiyatındaki sert düşüş, kripto para borsası Binance’in rakibi FTX’i satın alma planını açıklamasının ardından geldi.

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Changpeng Zhao, dün işlem hacmi bakımından en büyük üçüncü kripto borsası FTX’i satın almayı planladıklarını açıklamıştı.

Zhao, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, FTX’in Binance’ten yardım istediğini belirtmişti.

FTX’in likidite sorunu yaşadığına işaret eden Zhao, “Kullanıcıları korumak adına, FTX.com’u tamamen satın almak ve likidite sorununu gidermeye yardımcı olmak amacıyla bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladık.” ifadesini kullanmıştı.

Binance’in rakibi FTX’in Üst Yöneticisi Sam Bankman-Fried de gelişmeyi doğrulayarak “Binance ile FTX.com için stratejik bir işlem üzerinde anlaşmaya vardık.” değerlendirmesinde bulunmuştu.

Söz konusu anlaşma, FTX’in yaşadığı sıkıntıların kripto para piyasasına yayılabileceğine dair korkulara yol açarken kripto para piyasasının istikrarına ilişkin endişelere neden olmuştu.

Öte yandan Binance’in FTX ile yaptığı satın alma anlaşmasının tamamlanmasının muhtemel gözükmediğine ilişkin basında yer alan haberler, anlaşmanın geleceği konusunda şüphe uyandırdı.

Canlı kripto para verileri ve tüm kripto para haberleri için tıkla. Haberler.com / Onur Bayram – Gündem

Solana Coin Gündem Ekonomi Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.