Sarıyer’de köpeği boğan yakalandı mı? Köpeği boğan adam tutuklandı mı?

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

Sarıyer’de dün gece saatlerinde sokakta bulunan sahipsiz bir köpeğe saldıran E.Ç.K. isimli şüpheli, yere yatırdığı köpeğin üstüne çıkarak boğmaya çalıştı. Köpeğe uygulanan şiddete tanık olan mahalle sakinleri duruma tepki gösterince saldırgan kaçtı. Çevredekilerin cep telefonu kameralarıyla kaydettiği görüntüler, sosyal medyada da paylaşıldı. Şimdi ise Sarıyer’de köpeği boğan yakalandı mı? Köpeği boğan adam tutuklandı mı? soruları aratılıyor.

SARIYER’DE KÖPEĞİ BOĞAN YAKALANDI MI?

Son dakika: Dün gece İstanbul’un Sarıyer ilçesinde bir köpeğe işkence yapan kişinin görüntüleri sosyal medyada infial yarattı. Kısa sürede kıskıvrak yakalanan şahıs sorgusunun ardından serbest bırakıldı. E.Ç.K. isimli şahıs köpeğe uyguladığı şiddetin güvenlik kamerası görüntüleri incelendikten sonra, Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği büro ekiplerince ikinci kez gözaltına alındı. Burada yapılan işlemlerin ardından mahkemeye sevk edilen şahıs tutuklandı. Polisin yaptığı çalışmayla gözaltına alınan saldırgan E.Ç.K., daha sonra serbest bırakıldı. E.Ç.K., köpeğe uyguladığı şiddetin güvenlik kamerası görüntüleri incelendikten sonra, Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği büro ekiplerince ikinci kez gözaltına alındı.

Saldırgan hakkında 5199 Hayvanları Koruma Kanunu kapsamında 2 bin 43 TL idari para cezası uygulanırken, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. E.Ç.K., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı. Saldırıya uğrayan sokak köpeği Sarıyer Belediyesi ekiplerince gözetim altına alınarak, tedavisi için Safiye Kaya Sokak Hayvanları Geçici Bakım Evi’ne getirildi.

Haberler.com / Sumru Tarhan – Gündem

3. Sayfa Gündem Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.