Rus ayrılıkçılar: Gözaltındaki İngiliz hayatını kaybetti

Basketbol Haberleri EKONOMİ Ev, Ofis & Yaşam Haberleri Futbol Haberleri GÜNCEL HABERLER Hürriyet Cumartesi Haberleri Hayat Haberleri MAGAZİN POLİTİKA SAĞLIK Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri SPOR HABERLERİ TELEVİZYON Televizyon Haberleri Voleybol Haberleri Voleybol Haberleri
Haberi Puanla post

İngiliz haber ajansı Reuters’a konuşan Rusya destekli sözde Donetsk Halk Cumhuriyeti’nden Daria Morozova adlı yetkili, daha önce yakalanan ve paralı asker olmakla suçlanan İngiliz vatandaşı Paul Urey’in gözaltındayken öldüğünü söyledi.

45 yaşındaki Urey ve bir başka İngiliz Dylan Healy, nisan ayının sonunda Ukrayna’nın güneydoğusundaki bir bölgede yakalanmış ve Rus destekli ayrılıkçılar tarafından paralı asker olmakla suçlanmıştı. İngilizler ise; Urey ve Healy’nin “Presidium Network” adlı kuruluşa bağlı yardım gönüllüsü olduğunu kaydetmişti.

“10 TEMMUZ’DA ÖLDÜ”

Urey’in diyabet hastası olduğu ifade edilirken; Daria Morozova verdiği demeçte, “Bizim tarafımızdan ortaya konan suçun ciddiyetine rağmen, Paul Urey’e uygun tıbbi yardım gözaltındayken de sağlandı. Ancak kendisi 10 Temmuz’da vefat etti” ifadelerini kullandı.

ANNESİ ŞOKTA

İngiltere Dışişleri Bakanlığı’nın adamın ailesiyle temasa geçtiği ve ölüm haberini verdiği belirtilirken, Urey’in annesinin perişan ve şokta olduğu kaydedildi.

KAYNAK: HABER7
Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.