Limonlu sirkeli su içmenin faydaları nelerdir? Sabahları aç karnına limonlu sirkeli su içmek zayıflatır mı?

Futbol Haberleri
Haberi Puanla post

Limonlu sirkeli su, metabolizmanın daha hızlı çalışması ve bağışıklık sisteminin güçlenmesi bakımından oldukça faydalı bir karışımdır. Güne başlarken ya da gün içinde bir bardak ılık suyun içinde birkaç damla limon ve birkaç damla da sirke ekleyerek tüketildiğinde toksinlerin vücuttan en doğal şekilde atılmasını sağlarken zayıflama sürecini de hızlandırmaktadır… İşte limonlu sirkeli su içmenin faydaları:

Her Sabah Limonlu Sirkeli Su İçerseniz:

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan limonlu sirkeli su, her gün 1 bardak içildiğinde vücudu toksinlerden arındırır. İç organların daha iyi çalışmasını yardımcı olan sirkeli limonlu su, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı korumaktadır. 

Sirkeli limonlu su sindirim sisteminin hızlıca çalışmasını destekleyen besinlerin başında gelir. Özellikle de ılık su ile hazırlanan sirkeli ve limonlu su, sabahları aç karnına içildiğinde kabızlık gibi sindirim problemlerinin kısa sürede ortadan kalkmasına yardımcı olur. 

Sindirim sisteminin daha hızlı çalışmasına yardımcı olan limonlu sirkeli su, metabolizmayı hızlandırarak kilo vücuttaki yağ yakımını destekler. Gün içinde limonlu sirkeli su içen kişiler yeme-içme alışkanlıklarına da biraz dikkat etmeleri halinde kısa sürede kilo vermeye başlarlar. 

Gün içinde aniden gelen acıkma ve kan şekerinin düşmesi gibi sağlık sorunlarına karşı sabahları aç karnına limonlu sirkeli su tüketilmesi önerilir. 

Ağır geçen bir öğünün ardından mide sindirmede zorlanır ve mide ağları başlar. Fazla kaçırılan öğünlerin ardından 1 bardak ılık sirkeli ve limonlu suyun içilmesi sindirimi kolaylaştıracağından mideyi rahatlatır.

Antiseptik bir yapıya sahip olan sirke ve limon, tüm vücudu enfeksiyon ve mikroplardan arındırır. Kanser hücrelerine karşı savaşır ve kanserin vücudun farklı noktalarına yayılmasına engel olur. 

Tüm vücudu toksin ve mikroplardan arındıran sirkeli limonlu su, damar yollarını da temizleyerek kalp krizi riskini en aza indirir. Özellikle sabahları aç karnına ılık su ile hazırlanmış limon ve sirke karışımı tüketmek kalp sağlığını korumaktadır. 

Ilık bir bardak suyun içine ister birkaç damla ister de yarım limon sıkın. Üzerine de en az 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyin ve hepsini birden için. Sirkenin çok fazla eklenmemesine dikkat edilmesine özen gösterilmelidir. Çok fazla sirke eklenmesi tansiyonun ve kan şekerinin düşmesine neden olmaktadır…

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir