Kuduz vakası yüzünden alarma geçen Adıyaman’da aşılama çalışmaları başladı

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

Vatandaşların hasta diye ihbar ettiği sokak kedisinin kuduz çıkmasının ardından Adıyaman merkeze bağlı Sümerevler ve Bahçecik mahallelerinde 15 kişiden oluşan 3 ayrı ekip, sokak sokak dolaşarak kedi ve köpekleri aşılamaya başladı.

“BÖLGEDE SADECE HAYVAN KARANTİNASI OLACAK”

Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, aşılama çalışmalarının başladığını belirterek, “Özellikle saldırgan hayvanların hızlı bir şekilde aşılaması yapılıyor. Bu mahallelerde sokak hayvanlarını Veteriner Müdürlüğümüze bağlı ekipler aşılıyor. Sevindirici olan herhangi bir tırmalama ve ısırma, insana temas olmamasıdır. Bölgede sadece hayvan karantinası olacak ve aşılama yapacağız. Biz zaten aşılamamızı yapıyoruz. O mahalleye çok yoğun bir şekilde girip tüm hayvanları aşılayacağız. Bu bir insan karantinası değildir” dedi.

“İL GENELİNDE AŞILAMA ÇALIŞMASI YAPILACAK”

Belediye Veteriner Hekim Yusuf Işık, 15 kişiden oluşan 4 ekiple aşılama yaptıklarını belirterek, “Sümerevler ve Bahçecik mahallelerinde karantina uygulanacak. Bu karantina sokak hayvanları olan kedi ve köpekler için olup, onun haricinde herhangi bir karantina durumu söz konusu değildir. İki veya üç gün içerisinde Sümerevler Mahallesi’nde aşılama çalışmalarımızı bitirmeyi planlıyoruz. Sonrasında Adıyaman genelinde aşılama takvimini oluşturarak devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Süleyman Kılınç Adıyaman kedi 3. Sayfa Güncel Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.