İspanya’dan Rusya-Ukrayna savaşı için Çin’e acil çağrı

Basketbol Haberleri EKONOMİ Ev, Ofis & Yaşam Haberleri Futbol Haberleri GÜNCEL HABERLER Hürriyet Cumartesi Haberleri Hayat Haberleri MAGAZİN POLİTİKA Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri SPOR HABERLERİ TELEVİZYON Televizyon Haberleri Voleybol Haberleri Voleybol Haberleri
Haberi Puanla post

İspanya Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, Albares ile Vang’ın Rusya-Ukrayna savaşının konu edildiği bir telefon görüşmesi yaptıkları bildirildi.

Çin’den, Rusya ile olan yakın ilişkilerini kullanarak, savaşı sona erdirmek için çabalarını iki katına çıkarmasını isteyen Albares’in, “Tüm dünya liderlerinden sorumluluk duygusu ve gelecek vizyonu gerektiren tarihi bir an ile karşı karşıyayız.” dediği belirtildi.

Albares’in ayrıca, Rusya’ya karşı uygulanan ekonomik yaptırımların “her iki taraf için de kolay olmadığının farkında olduklarını, buna rağmen kararlı ve bunun sonuçlarını üstlenmeye hazır olduklarını” Vang’a ilettiği kaydedildi.

Ukrayna’nın toprak bütünlüğüne ve ulusal egemenliğine tamamen bağlı olduklarını vurgulayan İspanyol bakan, “Rusya, Avrupa’da barış ve istikrarın temellerini baltaladı ve uluslararası toplumu bir bütün olarak tehdit ediyor.” ifadesini kullandı.

KAYNAK: AA
Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir