İnternet erişimi ne zaman açılacak? İnternet ne zaman düzelir? Dün internet neden kesildi?

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

İnternet ne zaman düzelir? Saat 16:20’de Taksim İstiklal Caddesi’nde şiddetli bir patlama meydana geldi. Beyoğlu İstiklal Caddesi’nde meydana gelen bombalı saldırının ardından sosyal medya platformlarındaki yavaşlama dikkat çekti. Sosyal medyada platformlarının ne zaman normale döneceği merak konusu oldu. İnternetin ne zaman düzeleceği araştırılıyor. Peki, İnternet erişimi ne zaman açılacak? İnternet ne zaman düzelir? İnternet kısıtlaması ne zaman kalkacak? Detaylar haberimizde…

İNTERNET ERİŞİMİ NE ZAMAN AÇILACAK?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK), Taksim’de meydana gelen bombalı saldırı sonrası ortaya çıkan aykırı görüntülere ilişkin sosyal medya platformlarında bant daraltma uygulaması yapıldığını duyurdu. Edinilen bilgiye göre, ortaya çıkan basın etiğine aykırı görüntüler ve terör içerikleri için ilgili birimlerin talebi üzerine BTK, tarafından ülke geneli sosyal medya platformları için bant daraltma uygulaması yapıldı.

İNTERNET NE ZAMAN DÜZELİR?

İnternetin ne zaman düzeleceği kullanıcılar tarafından araştırılmakta. BTK, tarafından ülke geneli sosyal medya platformları için bant daraltma uygulaması yapıldı. Bant genişliğinin en basit tanımı kapasitedir. Bandwidth terimi, bir veri iletişim ortamının ya da haberleşme kanalının kapasitesini ifade etmek için kullanılır. Bandwidth, veri iletişim kaynaklarındaki veri miktarının bit/saniye ya da byte/saniye cinsinden ölçülmesidir. Sosyal medyaya gelecek olan düzenlemenin dikkat çekici konusu olan bant daraltması, söz konusu sitelere açılan otoyol şeritlerinin sayısı, erişimi yavaşlatmak ya da engellemek için azaltılıyor. Normalde, 5 şeritli olan yol 1’e düşürülüyor. Kullanıcı, şerit ya da bant sayısı ciddi biçimde azaltıldığı için siteye giremiyor.

Haberler.com / Zehra Aygör – Gündem

Sosyal Medya Facebook Twitter Gündem Teknoloji Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.