Gazze’deki Cebaliya Mülteci Kampı’nda yangın çıktı: 21 ölü

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

Gazze‘nin kuzeyindeki Cebaliya Mülteci Kampı’nda bir binada yangın meydana geldi. Yangında aralarında kadın ve çocukların da olduğu 21 kişi hayatını kaybetti. Yangında yaralananların sayısına ilişkin bilgi verilmedi.

YANGINA DEPOLANAN BENZİN NEDEN OLDU

Sivil savunma ekiplerinin, yangını kontrol altına aldığı ve diğer binalara sıçramasını önlediği kaydedildi. İlk belirlemelere göre, yangına, bina içinde depolanan benzinin neden olduğu, olayla ilgili soruşturmanın ise devam ettiği aktarıldı.

YARALANANLAR BATI ŞERİA’YA NAKLEDİLEBİLİR

Öte yandan, Filistin Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Bakan Mey Keyle’nin yangında yaralananların gerekirse Batı Şeria’daki hastanelere nakledilmesi için talimat verdiği bilgisi geçildi.

ULUSAL YAS İLAN EDİLDİ

Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne’nin yaptığı yazılı açıklamaya göre, Devlet Başkanı Mahmud Abbas, yangın faciasının ardından cuma günü ülkede ulusal yas ilan etti. Açıklamada, Abbas’ın olayı “ulusal bir facia” olarak nitelendirdiği ve hayatını kaybedenlerin ailelerine her türlü imkanın sunulması için ilgili makamlara talimat verdiği belirtildi.

TÜRKİYE’DEN FİLİSTİN’E TAZİYE MESAJI

Türkiye de yangında ölenler için taziye mesajı yayımladı. Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Gazze’de Cebaliye mülteci kampındaki bir binada 17 Kasım gecesi çıkan yangın sonucu aralarında çocukların da bulunduğu çok sayıda kişinin hayatını kaybettiği ve yaralandığı büyük bir üzüntüyle öğrenilmiştir. Hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, aileleri ile kardeş Filistin halkına ve Filistin Devleti’ne başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

Gazze 3. Sayfa Dünya Güncel Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.