DNA sonucu gerçeği ortaya çıkardı! Enkazdan yaralı çıkartılan Sude’den acı haber

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Hatay‘ın Antakya ilçesi Ürgenpaşa Mahallesi’ndeki Taşır Apartmanı da yıkıldı. 2 katlı binanın zemin katında oturan 3 çocuk annesi Yasemin, eşi Mehmet Nasif, kızları Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Türk Dili Edebiyatı 1’inci sınıf öğrencisi Sude Lal, 10’uncu sınıf öğrencisi Nisa (15) ve ilkokul 1’inci sınıf öğrencisi Beren Öcal (7), enkaz altında kaldı.

ENKAZDAN ÇIKARILDIKTAN SONRA HABER ALINAMADI

Öcal ailesi, 33 saat sonra enkazdan yaralı olarak kurtarıldı. Öcal çifti ile 2 kızı önce Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Hastanesi’ne ardından Adana Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Çift ile 2 kızları 18 gün süren tedavi sonrası taburcu edildi ancak enkazdan çıkarılan büyük kızları Sude Lal Öcal’dan sonrasında haber alınamadı.

DNA SONUCU ACI GERÇEĞİ ORTAYA ÇIKARDI

Öcal çifti ile 2 kızı ise İzmir’de bir yakınlarının yanına taşındı. Öcal çifti, Sude’nin bulunması için 1 Mart’ta DNA testi verdi. Test sonuçları gerçeği ortaya çıkardı. Sude’nin yaşamını yitirdiği ve cenazesinin Adana’da olduğu tespit edildi. Savcılık, aileye arayıp, durumu iletti.

AİLE YOLA ÇIKTI

Öcal çifti, Sude’nin cenazesini teslim almak üzere Adana’ya yola çıktı. Sude’nin cenazesinin memleketleri Hatay’a götürülüp, burada toprağa verileceği belirtildi.

Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Antakya Adana Hatay Güncel Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.