Bombayı o mu bıraktı? Taksim’de bank üzerinde oturan kadın Bakan Bozdağ’a soruldu

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

İstanbul Beyoğlu’ndaki İstiklal Caddesi’nde patlama oldu. Caddenin en kalabalık olduğu saatlerde meydana gelen patlamanın ardından bölgeye çok sayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi gönderildi. Patlama nedeniyle çevredeki kaldırım taşları yerinden sökülürken, çok sayıda dükkanın camları kırıldı. Patlama sırasında caddede olan birçok kişi de dükkanlara sığındı. Olayda 6 kişi hayatını kaybederken, 81 kişi yaralandı.

BOMBAYI BİR KADININ BIRAKTIĞI BELİRLENDİ

Patlamadan hemen önce kadın olduğu değerlendirilen bir kişinin vatandaşların arasından geçerek banka çanta bıraktığı ve şüpheli kişi, çantayı koyduktan sonra uzaklaştığı tespit edildi.

“BANKTA 40-45 DAKİKA OTURUYOR”

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, katıldığı canlı yayında patlamaya ilişkin önemli açıklamalarda bulunurken, bu kadınla ilgili de yeni bilgiler verdi. Bozdağ, “Bir kadın bir bankta 40-45 dakika kadar oturuyor, kalktıktan bir süre sonra patlama oluyor. Ya o çantanın içerisinde düzenek var o patlıyor, ya da uzaktan birisi patlatıyor. Şu anda o kadınla ilgili tüm veriler inceleniyor. Henüz ismi belli değil. Bütün kayıtlar takip ediliyor, bir takım arkadaşlarımız peşindeler.” dedi.

“HANGİ ÖRGÜT OLDUĞU ARAŞTIRMALAR SONRASI BELLİ OLACAK”

Sözlerini sürdüren Bozdağ, “Bir terör eylemi olduğu değerlendiriliyor. Hangi terör örgütü olduğu yapılan araştırmalar sonucu belli olacak. Olay yerinde parçalar dışında kanaat getirecek bir veri yok. Bu olay nedeniyle pek çok asılsız haber sosyal medyada dolaşıyor. Sosyal medyada dolaşan asılsız haberlere itibar etmemesinde büyük fayda var.” ifadelerine yer verdi.

Olgun Kızıltepe [email protected] Haberler.com – Güncel

Bekir Bozdağ Güncel Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.