Başkan Maçoğlu, 12 kişilik avcı grubunu Tunceli’den kovdu: Derhal ilimizi terk edin

GÜNCEL HABERLER
Haberi Puanla post
Tunceli’ye para karşılığı av yapmak için yurt içi ve yurt dışından 12 ferdin geldiğini belirten Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, “İlimize gelen avcılara sesleniyorum; bir an ilkin silahlarınızla ve köpeklerinizle ilimizi terk edin. Para karşılığında masum bir canlıyı katletmek en büyük vahşilik ve caniliktir” dedi.
İddiaya bakılırsa, yurt içi ve yurt dışından 12 benlik avcı grubu, para karşlığı av için Tunceli’ye geldi. Duruma reaksiyon yayınlayan Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, avcılığın spor değil cinayet bulunduğunu belirterek, toplumsal medyadan paylaşımda bulunmuş oldu.

“BİR CANLININ SPOR OLARAK ÖLDÜRÜLMESİ KABUL EDİLEMEZ”

Şu anda bir yakınının rahatsızlığından ötürü İstanbul’da bulunduğunu belirten Başkan Maçoğlu, mevzuyla alakalı icra ettiği açıklamada, “İçinde yabancıların da olduğu 12 avcı ilimize para karşılığında av oluşturmaya gelmişler ve şu anda öğretmen evinde kalıyorlar. Doğada yaşayan bir canlının spor karşılığı vurulması katliamdır. Ben belediye başkanıyım ve hassas bir vatandaşım bununla birlikte. Bizler lüzumlu kurumlarla görüşüp bu işin son verilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Şayet bu katliama müdahale edilmezse hepimiz tepkimizi sonuna kadar koyup onların buradan gitmesini sağlayacağız. Kurumlar bu meselede canlıları para karşılığında satarak insanların cinayet yapmasını sağlıyorsa, muazzam ayıptır” dedi.

“SİLAHLARINIZLA, KÖPEKLERİNİZLE İLİMİZİ TERK EDİN”

Açıklamasının devamında “Biz vatandaşlar olarak canlıları ve doğamızı korumakla yükümlüyüz” diyen Maçoğlu, şu şekilde devam etti: “Mutlaka karıncasından böceğine, dağ keçisinden domuzuna hiç bir canlının spor karşılığında öldürülmesini kabul edemeyiz. Bu spor değil, katliamdır. İlimize gelen avcılara sesleniyorum; bir an ilkin silahlarınızla ve köpeklerinizle ilimizi terk edin. Para karşılığında masum bir canlıyı katletmek en büyük vahşilik ve caniliktir.”

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.