Balenciaga’nın, çocuk istismarı ile suçlandığı kampanya için yapım şirketine açtığı davayı geri çektiği iddiası doğru

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

İspanyol moda markası Balenciaga’nın son reklam kampanyası tepkilerin odağı haline geldi. Firmanın web sitesinde yer alan görsellerde, iki küçük çocuğun elindeki peluş ayıcıklar dikkat çekti. Ayıcıklara esareti simgeleyen deri kayış, deri bilezik, zincir, asma kilit gibi figürlerin giydirilmesi büyük tepkiye neden olmuştu.

Dünyaca ünlü marka krize neden olan fotoğraflardan yapım şirketi North Six’i set tasarımcısı Nicholas Des Jardins’i sorumlu tutmuş ve şirkete 25 milyon dolarlık dava açmıştı.

Sosyal medyada markanın skandal reklamın üzerinden bir hafta geçtikten sonra davayı geri çektiği iddia edildi.

Moda markası Balenciaga, bir süredir çocuk istismarı tartışmalarıyla gündeme gelen iki ayrı reklam kampanyası için 2 Aralık’ta bir paylaşım yaptı. Marka son açıklamasında krizi nasıl ele aldığı konusunda kamuoyunu bilgilendirirken, davayı geri çektiğini de açıkladı. Bazı kesimler markanın bu davayı kazanamayacağını ileri sürdü.

Balenciaga’nın CEO’su Cedric Charbit imzasıyla yayımlanan açıklamada, ‘davadan vazgeçildiği’ haberi dışında, markanın hatasından ders aldığı, yeni kontrol mekanizmaları oluşturacağı, çocuklar için çalışan derneklere bağışta bulunacağı, şirket organizasyonunda bazı değişikliklere gideceği söylendi.

#dogrulanmis_haber{padding:20px 20px 20px 20px;}#dogrulanmis_haber:after{content:”;display:block;clear:both}#dogrulanmis_haber #dh_baslik{margin-bottom:20px;font-size:19.5px;font-weight:800;color:#fe0000;padding-left:46px;position:relative}#dogrulanmis_haber #dh_baslik:before{width:39px;height:36px;content:” “;background-image:url(https://s.hbrcdn.com/static/img/tasarim/dogruluk-kontrolu-check.svg);position:absolute;left:0;top:-12px}#dogrulanmis_haber #dh_iddia{font-size:22.5px;font-weight:500;line-height:120%;margin-bottom:40px}#dogrulanmis_haber #dh_bulgubaslik{font-size:16px;font-weight:700;margin-bottom:20px}#dogrulanmis_haber #dh_bulgudetay p{margin-bottom:20px}#dogrulanmis_haber #dh_serit{margin-bottom:40px}#dogrulanmis_haber #dh_seritust{margin-bottom:28px}#dogrulanmis_haber #dh_seritust span{color:#787878;font-size:19.5px;font-weight:700}#dogrulanmis_haber #dh_seritust span:first-child{float:left}#dogrulanmis_haber #dh_seritust span:last-child{float:right}#dogrulanmis_haber #dh_seritust::after{content:””;display:block;clear:both}#dogrulanmis_haber #dh_seritalt{height:25px;width:100%;position:relative;background:rgb(255,0,0);background:linear-gradient(90deg,rgba(255,0,0,1) 30%,rgba(46,160,62,1) 70%)}#dh_seritalt img{position:absolute;top:-20px;width:25px}#dh_seritalt img.y1{left:0%}#dh_seritalt img.y2{left:23%}#dh_seritalt img.y3{left:48%}#dh_seritalt img.y4{left:73%}#dh_seritalt img.y5{left:96%}Doğruluk Kontrolü”Balenciaga’nın, çocuk istismarı ile suçlandığı kampanya için yapım şirketine açtığı davayı geri çektiği iddiası doğru”YANLIŞDOĞRUBULGULAR

“İspanyol moda markası Balenciaga’nın, çocuk istismarı içeren reklam kampanyasını çeken yapım şirketine açtığı davayı geri çektiği iddia edildi. Marka sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada davayı geri çektiğini açıkladı.”

Zehra Yaşık Editör Haberler.com – Dünya

Balenciaga Dünya Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.