Asgari ücret hangi gün, ne zaman belli olacak 2023? Asgari ücret bu hafta açıklanır mı? Resmi açıklama geldi mi?

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

Milyonlarca vatandaşın merakla takip ettiği Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplantıları 7 ve 14 Aralık’ta yapılmıştı. Yeni toplantı tarihi için 20 Aralık günü verildi. Peki, Asgari ücret hangi gün, ne zaman belli olacak 2023? Asgari ücret bu hafta açıklanır mı? Resmi açıklama geldi mi? Ayrıntılar sizlerle…

ASGARİ ÜCRET HANGİ GÜN BELLİ OLACAK 2023?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca insanın beklediği asgari ücret zammı ile ilgili son gelişmeyi aktardı. Bilgin, “Salı günü asgari ücret müzakeresinde uzlaşmaya varacağız.” ifadelerini kullandı.

AK Parti Erzurum İl Başkanlığı ziyaretinde, salı günü Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun toplanacağını hatırlatan Bilgin, “Salı günü asgari ücret müzakeresinde uzlaşmaya varacağız. Emekçilerimizin beklediği, işverenlerimizin de ödeyebileceği bir ücret seviyesinde uzlaşma sağlayacağız.” dedi.

İkinci toplantı için 20 Aralık tarihi belirlenirken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin önemli açıklamalarda bulundu.

“BİRÇOK SORUNU ÇÖZDÜK, BUNLARI DA ÇÖZECEĞİZ”

Toplantıda asgari ücretin müzakeresinde uzlaşmaya varacaklarını ifade eden Bilgin, şöyle konuştu: “Asgari ücret sosyal devletin çalışanları koruduğu bir ücrettir. Evet asgari ücreti devlet vermez, işverenler verir ama işçilerini koruyacak bir asgari ücret rakamında uzlaşmayı devlet belirler. Bizim de burada temel fonksiyonumuz budur. Birçok sorunu çözdük, bunları da çözeceğiz.”

“TÜRKİYE RAHAT BİR NEFES ALIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

Bakan Bilgin, asgari ücret konusunda salı gününden sonra Türkiye için olumlu bir uzlaşma haberini paylaşacaklarını ümit ettiklerini belirterek, “Emekçilerimizi koruyan, onları tatmin eden onların hayat şartlarını aşmalarına katkı yapacak bir ücret seviyesinde, Türkiye rahat bir nefes alır diye düşünüyorum.” diye konuştu.

Mustafa Şirin Gündem Editörü Haberler.com – Gündem

Asgari Ücret Gündem Ekonomi Haberler Son Dakika

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.