3.2 milyar liralık sosyal destek kimlere verilecek? Türkiye Aile Desteği’nden kimler yararlanabilir? Sosyal destekten kimler faydalanabilecek?

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

Sosyal destekten kimler yararlanabilir? 3.2 milyar TL’lik ödemeler ne zaman yatacak? gündemin merak edilen başlıkları arasında geliyor. Beştepe’de saat 16.20’de başlayan Kabine Toplantısı sona erdi. Kritik toplantının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ulusa seslendi. Yoğun gündemin ana konuları ise Meclis’e sunulması beklenen başörtüsü teklifi, milyonları ilgilendiren EYT düzenlemesi, sözleşmelilere kadro çalışmaları ve destek ödemeleri oldu. 3.2 milyar liralık sosyal destek kimlere verilecek? Türkiye Aile Desteği’nden kimler yararlanabilir? Sosyal destekten kimler faydalanabilecek?

3.2 MİLYAR LİRALIK DESTEK KİMLERE VERİLECEK?

Kabine Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sosyal destek ödemeleri konusunda bir de müjde verdi. Hiçbir vatandaşın mağdur edilmeyeceğini belirten Erdoğan, “Türkiye Aile Desteği kapsamında 2.5 milyon vatandaşımıza aktarılacak 3.2 milyar lira hak sahiplerinin hesaplarına yarın yatırılacak” dedi. Erdoğan ayrıca elektrik ve doğal gaz desteklerinin de bu hafta gerçekleştirileceğini söyledi.

3.2 MİLYAR TL HAK SAHİPLERİNİN HESABINA YATIRILIYOR

Kabine toplantısı sonrası yaptığı konuşmada 3.2 milyar liralık sosyal destek ödemelerinin yarın hesaplara yatmaya başlayacağını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan “Sosyal desteklerin önemi giderek artıyor. İnsanı yaşat ki devlet yaşasın düsturuna inan bir yönetim olarak bizim sosyal destekler konusundaki hassasiyetimiz fazladır. Gereken temel ihtiyaç maddelerine ulaşamayan vatandaşlarımıza kendilerine yönelik yardımlarımız zaten devam ediyor. Gelir seviyesi belirli bir rakamın altında kalan vatandaşlarımıza sancılı dönemde destek olacak yeni programlar geliştirdik. 2.5 milyon vatandaşımıza aktarılacak 3,2 milyar lira yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacak.” dedi.

“HİÇBİR VATANDAŞIMIZI AÇIKTA, SOĞUKTA BIRAKMAYACAĞIZ”

Diğer destekler hakkında da konuşan Erdoğan, “Elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 666 milyon TL tutan ödemesi de bu hafta yapılacak. Doğal gaz yardımının ilk grup ödemesi de bu hafta gerçekleştirilecek. Vatandaşlarımızın kış dönemindeki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla binin üzerinde vakfımıza aktarılacak ek periyodik payı 2 kat artırarak 450 milyon TL’ye çıkardık. Böylece bu hafta içinde 7 milyar lira tutarında bir sosyal destek rakamını insanlarımızın hizmetine sunmuş olacağız. Hiçbir vatandaşımızı aç, açıkta, soğukta ve boynu bükük bırakmayacağız.” ifadelerini kullandı.

Mustafa Şirin Gündem Editörü Haberler.com – Gündem

Gündem Yaşam Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.