2022’nin en çok konuşulan isimlerinden Mustafa Masatlı kimdir? Mustafa Masatlı hayatı ve biyografisi!

EKONOMİ GÜNCEL HABERLER Sağlık Haberleri Son Dakika Haberleri
Haberi Puanla post

İnsansız haber analiz ve raporlama sistemi Habermetre’nin 2022 değerlendirme raporunda Mustafa Masatlı, 2022’nin hakkında en fazla haber yapılan ve en çok okunmaya sahip olan kişileri arasında yer aldı. Vatandaşların da hakkında bilgiler araştırdığı Mustafa Masatlı hakkında 9,475 haber kaynağında 4,330,454 adet haber yer alırken 2022’de toplam 3,789,318,083 ziyaretçiye ulaştı. Meraklı soruların odağı haline gelen Mustafa Masatlı hakkında merak edilen Mustafa Masatlı kimdir, kaç yaşında, nereli ve merak edilen diğer soruların yanıtlarını mercek altına alıyoruz.

MUSTAFA MASATLI KİMDİR?

Mustafa Masatlı, (26 Kasım 1969, Sungurlu, Çorum), Türk bürokrat. 16 Haziran 2020’de Amasya valisi olmuştur ve hâlen görevini sürdürmektedir.

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. Ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Ana Bilim Dalı programını tamamladı. 1994 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Küre, Yapraklı Kaymakam Vekilliği, Ulaş, Bahçesaray, Demre, Alaçam, Gerede Kaymakamlığı, Tekirdağ Vali Yardımcılığı, Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Kayseri Vali Yardımcılığı, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı, Ardahan Valiliği görevlerinde bulundu. 10 Haziran 2020’de yayınlanan valiler kararnamesi ile Amasya valiliği görevine başladı. Evli ve üç çocuk babasıdır. İyi derecede İngilizce bilmektedir.

Habermetre ile ilgili detaylı bilgi için tıklayın Sümeyye Trabzon Gündem Editörü Haberler.com – Gündem

Mustafa Masatlı Habermetre Gündem Politika Haberler

Bu haberi paylaş :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.